Mητρώο εθελοντών αντιμετώπισης φυσικών καταστροφών

Συμπληρώστε την αίτηση στη φόρμα εγγραφής για το Μητρώο Εθελοντών Μηχανικών για την Αντιμετώπιση Φυσικών Καταστροφών.

Εγγραφή

Έρευνα σχετικά με τις εργασιακές συνθήκες των μηχανικών

Συμμετέχετε συμπληρώνοντας τη φόρμα για την Έρευνα σχετικά με τις εργασιακές συνθήκες των μηχανικών.

Συμμετοχή

Εγγραφή στον Κατάλογο Πραγματογνωμόνων του ΤΚ/ΤΕΕ

Συμπληρώστε την αίτηση για την εγγραφή σας στον κατάλογο πραγματογνωμόνων του ΤΚ/ΤΕΕ

Εγγραφή

Εγγραφή στα Σ.Υ.Π.Ο.Θ.Α. και Σ.Α.

Συμπληρώστε την αίτηση για την εγγραφή σας στα Συμβούλια Πολεοδομικών θεμάτων & Αμφισβητήσεων – ΣΥΠΟΘΑ και Συμβούλια Αρχιτεκτονικής - ΣΑ

Περισσότερα

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΚΛΟΓΩΝ 25-04-2010

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ

Ψήφισαν : 363
Έγκυρα : 332
Άκυρα: 7
Λευκά:24

ΕΛΑΒΑΝ:

A/A
 ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣΨΗΦΟΙ ΠΟΣΟΣΤΟ
 1ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΕΛΛΗΝΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ Α.Σ.Ε.Μ.
 1 .30
 2 ΑΔΕΣΜΕΥΤΟΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ - Α2 ΕΛ.Ε.Μ.
 2 .60
 3 ΑΔΕΣΜΕΥΤΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ & ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΝΕΟΙ (Α.Μ.Α.Ν.)
 5 1.51
 4 ΑΚΟΜΜΑΤΙΣΤΟ ΚΙΝΗΜΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΕ ΚΑΙ ΤΣΜΕΔΕ
 0 .00
 5 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ - ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (ΑΚΜΗ) 3 .90
 6 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΘΡΑΚΗΣ
 2 .60
 7 ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ - ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ
 123.61
 8 ΑΥΤΟΝΟΜΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΚΡΗΤΗΣ (Α.Μ.Α.Κ.)
 0 .00
 9 ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ
 18 5.42
 10 ΔΗ.ΠΑ.Μ (ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ) 4 1.20
 11 ΔΚΜ - ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ
 54 16.27
 12 ΔΚΜη - ΔΑΠ & ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ
 15 4.52
 13 ΕλΕΜ (ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ)
 17 5.12
 14 ΕΝΩΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΧΗΜΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ - ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΔΙΕΡΓΑΣΙΩΝ
 3 .90
 15 ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ για μια ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ
 1 .30
 16 ΚΩΣΤΑΣ ΛΥΣΑΡΙΔΗΣ 1 .30
 17 ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ επί τω έργω
 4 1.20
 18 ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΤΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ
 2 60
 19 ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ
 15 4.52
 20 ΠΑΣΚ - ΔΙΠΛΩΜΑΤΟΥΧΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ
 124 37.35
 21 ΣΥΜΠΑΡΑΤΑΞΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΕ (ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΑΡΙΣΤΕΡΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ - ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ)
 38 11.45
 22 ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΑΡΙΣΤΕΡΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ
 9 2.71
 23 ΔΡΑΚΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
 0 .00
 24 ΛΟΜΒΑΡΔΕΑΣ ΜΙΧΑΗΛ 1 .30
 25 ΤΖΑΝΑΒΑΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1

 .30

 

Εγγεγραμμένοι : 498
Ψήφισαν: 357
Έγκυρα: 350
Άκυρα: 7

Έλαβαν:

  • Δημοκρατική Κίνηση Μηχανικών (ΔΚΜ): 91 Ψήφους/6 Έδρες
  • Πανεπιστημονική : 22 Ψήφους/2 Έδρες
  • Προοδευτική Ενότητα Μηχανικών Κέρκυρας (ΠΕΜΚ): 178 Ψήφους/13 Έδρες
  • Πρωτοβουλία Ανανέωσης: 39 Ψήφους/3 Έδρες
  • Μεμονωμένος Υποψήφιος ΑΡΓΥΡΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ: 20 Ψήφους/1 Έδρα

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ - Σταυροί Προτίμησης

1. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (ΔΚΜ)
α/α Ονοματεπώνυμο Ειδικότητα Ψήφοι
1. ΑΛΕΓΡΗΣ Ανδρέας του Προκόπη Π.Μ. 12
2. ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗ Ειρήνη του Φωτίου Π.Μ 36
3. ΑΡΓΥΡΟΥ Σπυριδωνία-Ολυμπία -Μίλκα του Ιωάννη Π.Μ. 30
4. ΑΣΠΙΩΤΗΣ Σπυρίδων του Νικολάου Α.Μ. 17
5. ΑΣΩΝΙΤΗΣ Θεόδωρος του Αντωνίου Π.Μ. 24
  ΒΕΛΛΙΑΝΙΤΗΣ Νικόλαος του Πέτρου Π.Μ 16
6. ΓΡΑΜΜΕΝΑΝΔΗΣ Ανδρέας του Θεμιστοκλή Χ.Μ. 6
7. ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ Δημήτριος του Γερασίμου Η.Μ. 6
9. ΘΥΜΗΣ Ιωάννης του Χριστοδούλου Α.Μ. 44
10. ΚΑΛΟΥΔΗΣ Ξενοφών του Σπυρίδων Α.Μ. 8
11. ΚΡΟΚΙΔΗΣ Σπυρίδων του Γεωργίου Π.Μ. 19
12. ΛΑΒΡΑΝΟΣ Αλέξανδρος του Κων/νου Η.Μ. 20
13. ΛΙΝΑΡΔΟΣ Αθανάσιος του Σταματίου Π.Μ. 9
14. ΜΑΡΚΑΤΗ Ελένη του Σπυρίδωνος Π.Μ. 15
15. ΜΕΡΙΑΝΟΣ Αλέξανδρος του Ελευθερίου Π.Μ. 17
16. ΟΡΦΑΝΟΥΔΑΚΗΣ Γεώργιος του Εμμανουήλ Π.Μ. 11
17. ΠΑΛΙΟΥΡΑΣ Ευστάθιος του Χρήστου Α.Μ. 11
18. ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ-ΜΕΜΗ Μαρία του Σωκράτη Π.Μ. 38
19. ΣΙΟΥΤΗΣ Κωνσταντίνος του Ιωάννη Π.Μ. 9
20. ΣΟΥΛΟΣ Θεμιστοκλής του Ιωάννη Π.Μ. 36
21. ΤΟΜΠΡΟΣ Ιωάννης του Βικέντιου Μ.Μ 10
22. ΤΣΙΠΗΣ Περικλής του Παναγιώτη Π.Μ. 19
23. ΦΑΝΑΡΙΩΤΗΣ Ιωάννης του Δημητρίου Α.Μ. 12


2 . ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ " ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ"
α/α Ονοματεπώνυμο Ειδικότητα Ψήφοι
1. ΑΓΑΘΟΣ Λεωνίδας του Κων/νου Α.Μ. 13
2. ΓΑΤΣΟΥΛΗ Όλγα-Μαρία του Σπυρίδωνος Π.Μ. 6
3. ΚΟΥΡΣΑΡΗ Αγγελική του Παύλου Α.Μ. 9
4. ΚΟΥΡΣΑΡΗΣ Παύλος του Γεωργίου Η.Μ. 8
5. ΚΟΥΦΟΓΕΩΡΓΟΥ - ΚΟΣΚΙΝΑ Δήμητρα του Παύλου Π.Μ. 7
6. ΠΑΠΠΑΣ Αριστείδης του Ηλία Π.Μ. 6
7. ΣΚΛΑΒΟΥΝΟΣ Γεράσιμος- Κωνσταντίνος του Γεωργίου Π.Μ. 10
8. ΣΛΑΒΙΚ Καρέλ του Γιάν Π.Μ. 5



3. ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ "ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (ΠΕΜΚ) "
α/α Ονοματεπώνυμο Ειδικότητα Ψήφοι
1. ΑΛΑΜΑΝΟΣ Κωνσταντίνος του Ανδρέα Μ.Μ. 45
2. ΑΡΜΕΝΗΣ Γεώργιος του Κων/νου Π.Μ. 62
3. ΓΚΟΡΟΣ Αθανάσιος του Παντελέημων Π.Μ. 22
4. ΘΕΟΔΟΣΗ Σπυριδούλα του Δημητρίου Π.Μ. 18
5. ΚΑΒΒΑΔΙΑ Ελένη του Σταματίου Α.Μ. 28
6. ΚΑΣΙΜΗΣ Σπυρίδων του Θωμά Π.Μ. 31
7. ΚΑΤΣΑΡΟΥ Παναγιώτα του Νικολάου Π.Μ. 22
8. ΚΕΦΑΛΛΩΝΙΤΗΣ Χρήστος του Νικολάου Π.Μ. 31
9. ΚΟΡΩΝΑΚΗΣ Σπυρίδων του Θεόφιλου Π.Μ. 56
10. ΚΟΤΣΙΜΠΟΥ Σοφία του Ευαγγέλου Αγρ.Τ.Μ 59
11. ΚΟΥΡΗΣ Σπυρίδων του Σταματίου Π.Μ. 24
12. ΜΕΤΑΛΛΗΝΟΣ Ιωάννης του Κων/νου Π.Μ. 41
13. ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΩΤΗΣ Χαράλαμπος του Οδυσσέα Π.Μ. 36
14. ΜΠΑΛΑΤΣΙΝΟΣ Αλκίνοος του Γερασίμου Π.Μ. 37
15. ΜΠΕΡΔΟΥΣΗΣ Φίλιππος του Παναγιώτη Π.Μ. 14
16. ΜΠΟΥΑ Αμαλία του Ιωάννη Μ.Μ. 22
17. ΜΠΟΥΧΑΓΙΑΡ Σπύρος του Κων/νου Μ.Μ. 32
18. ΠΑΝΔΗ Θεοδώρα του Αυρήλιου Χ.Μ. 22
19. ΠΑΝΔΗΣ Μιχαήλ του Θεοδώρου Α.Μ. 61
20. ΠΑΠΑΒΛΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Νικόλαος του Οδυσσέα Π.Μ. 49
21. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Σπυριδούλα του Ιωάννη Η.Μ. 50
22. ΠΡΙΦΤΗΣ Στέφανος - Λυκούργος του Γεωργίου Α.Μ. 20
23. ΣΚΟΥΡΤΗΣ Κων/νος του Γεωργίου Αγρ.Τ.Μ. Π.Μ. 59
24. ΣΠΙΓΓΟΣ Νικόλαος του Γεωργίου Αγρ.Τ.Μ. 119
25. ΤΡΙΑΝΤΟΣ Νικόλαος του Σπυρίδωνος Η.Μ. 69


4. ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ « ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΑΝΑΝΕΩΣΗΣ»
α/α Ονοματεπώνυμο Ειδικότητα Ψήφοι
1. ΑΝΘΗΣ Σωσίπατρος του Αλεξάνδρου Π.Μ. 13
2. ΒΛΑΧΟΣ Ξενοφών του Ζηλήμων Α.Μ. 14
3. ΓΕΩΡΓΟΥΛΑΣ Σπυρίδων του Προκοπίου Α.Μ. 11
4. ΔΕΝΔΙΑΣ Σπυρίδων του Γεωργίου Α.Μ. 8
5. ΔΙΝΟΠΟΥΛΟΣ Στέργιος του Σταύρου Α.Μ. 7
6. ΔΡΑΓΑΝΙΓΟΣ Σπυρίδων του Βασιλείου Α.Μ. 16
7. ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ Αλέξανδρος του Προκοπίου Α.Μ. 13
8. ΚΥΡΙΑΚΗΣ Αντώνιος του Δημητρίου Π.Μ. 6
9. ΜΥΡΙΛΛΑΣ Αθανάσιος του Παναγιώτη Π.Μ. 4
10. ΠΑΝΔΗΣ Ανδρέας του Ιπποκράτη Αγρ.Τ.Μ. 33
11. ΡΙΓΓΑΣ Αρσένης του Αναστάσιου Α.Μ. 30
12. ΣΠΙΝΟΥΛΑΣ Σπυρίδων του Θεοδώρου Π.Μ. 13
13. ΤΖΩΡΤΖΗ Ελένη του Αριστείδη Η.Μ. 7
14. ΧΕΙΡΔΑΡΗΣ Άγγελος του Δημητρίου Π.Μ. 7
15. ΨΑΡΡΑΚΗΣ Μάρκος του Στυλιανού Ηλκ.Μ. 8


5. ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ
α/α Ονοματεπώνυμο Ειδικότητα Ψήφοι
1. ΑΡΓΥΡΟΣ Σπυρίδων του Θεοτόκη Α.Μ. 20

 

Ψήφισαν : 361
Έγκυρα : 344
Άκυρα: 18
Λευκά: 07


ΕΛΑΒΑΝ
Α/ΑΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣΨΗΦΟΙΠΟΣΟΣΤΟ
1.ΑΔΕΣΜΕΥΤΟΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ010,29
2.ΑΔΕΣΜΕΥΤΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ & ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΝΕΟΙ (Α.Μ.Α.Ν.)051,45
3.ΑΚΟΜΜΑΤΙΣΤΟ ΚΙΝΗΜΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΕ ΚΑΙ ΤΣΜΕΔΕ051,45
4.ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΚΙΝΗΣΗ - ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ072,03
5.ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ - ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ - ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ - ΝΑΥΠΗΓΩΝ (Α.Κ.Μ.Η.Η.Ν)010,29
6.ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ010,29
7.ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΡΓΟΛΗΠΤΕΣ000,00
8.ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΕΥΒΟΙΑΣ010,29
9.ΑΡΙΣΤΕΡΟΣ ΑΝΤΙΛΟΓΟΣ ΣΤΟ ΤΕΕ000,00
10.ΑΥΤΟΝΟΜΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΚΡΗΤΗΣ010,29
11.ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ6318,31
12.ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ216,10
13.ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (ΔΗ.ΠΑ.Μ.)041,16
14.ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ - ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΝΑΝΕΩΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΠΟΡΙΑ (ΔΚΜη - ΔΑΠ)236,69
15.ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ (ΕλΕΜ )061,74
16.ΕΝΩΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΧΗΜΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ - ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΔΙΕΡΓΑΣΙΩΝ030,87
17.ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΕΠΙ ΤΩ ΕΡΓΩ092,62
18.ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ123,49
19.ΠΑΣΚ ΔΙΠΛΩΜΑΤΟΥΧΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ11734,01
20.ΣΥΜΠΑΡΑΤΑΞΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΕ (ΑΣΜΕ-ΔΕΜ-ΕΜΝΚ-ΕΠΜΘ-ΠΚ&ΔΜ-ΡΠΜΔΕ)3710,76
21.ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΑΡΙΣΤΕΡΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ051,45
22.ΑΡΓΥΡΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ216,10
23.ΔΙΑΚΟΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΑΥΪΔ000,00
24.ΔΙΑΜΕΣΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ000,00
25.ΛΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ010,29
26.ΠΟΒΑΣΚΗ ΡΙΧΑΡΔΟΣ000,00

Δείτε τα αναλυτικά Επικρατείας

Εγγεγραμμένοι : 498
Ψήφισαν: 357
´Εγκυρα: 333
´Ακυρα: 17

Λευκά: 0

´Ελαβαν:

  • Δημοκρατική Κίνηση Μηχανικών (ΔΚΜ): 117 Ψήφους/2 Έδρες

  •  Προοδευτική Ενότητα Μηχανικών Κέρκυρας (ΠΕΜΚ): 160 Ψήφους/2 Έδρες

  • Πρωτοβουλία Ανανέωσης: 56 Ψήφους/1 Έδρα
  • Βρείτε μας στο Facebook
    Ακολουθήστε μας στο twitter
    Λάβετε ειδοποιήσεις RSS