Mητρώο εθελοντών αντιμετώπισης φυσικών καταστροφών

Συμπληρώστε την αίτηση στη φόρμα εγγραφής για το Μητρώο Εθελοντών Μηχανικών για την Αντιμετώπιση Φυσικών Καταστροφών.

Εγγραφή

Έρευνα σχετικά με τις εργασιακές συνθήκες των μηχανικών

Συμμετέχετε συμπληρώνοντας τη φόρμα για την Έρευνα σχετικά με τις εργασιακές συνθήκες των μηχανικών.

Συμμετοχή

Εγγραφή στον Κατάλογο Πραγματογνωμόνων του ΤΚ/ΤΕΕ

Συμπληρώστε την αίτηση για την εγγραφή σας στον κατάλογο πραγματογνωμόνων του ΤΚ/ΤΕΕ

Εγγραφή

Εγγραφή στα Σ.Υ.Π.Ο.Θ.Α. και Σ.Α.

Συμπληρώστε την αίτηση για την εγγραφή σας στα Συμβούλια Πολεοδομικών θεμάτων & Αμφισβητήσεων – ΣΥΠΟΘΑ και Συμβούλια Αρχιτεκτονικής - ΣΑ

Περισσότερα

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΚΛΟΓΩΝ 24-11-2013

Α. ΤΟΠΙΚΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ

Ψήφισαν:354

Έγκυρα: 350
Άκυρα: 3
Λευκά: 1

Έλαβαν:

[Δυν.Α.Μη.] ΔΥΝΑΜΙΚΟΙ ΑΔΕΣΜΕΥΤΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ: 47 Ψήφους

ΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣ ΚΕΡΚΥΡΑΙΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ (ΔΗ.ΚΕ.Μ.): 63 Ψήφους

ΕΝΟΤΗΤΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ: 72 Ψήφους

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ: 25 Ψήφους

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΕΡΚΥΡΑΣ [Π.Ε.Μ.Κ.]: 143 Ψήφους

 

 

 

 .

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Περισσότερα...

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΚΛΟΓΩΝ 24-11-2013

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ

Ψήφισαν : 359
Έγκυρα : 311
Άκυρα: 14
Λευκά: 34

ΕΛΑΒΑΝ:

A/A
 ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΨΗΦΟΙ ΠΟΣΟΣΤΟ
 1 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ - ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ (ΑΚΜΗ)  2  .56
 2 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΘΡΑΚΗΣ  2  .56
 3 ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ - ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ 19  5.29
 4 ΑΥΤΟΝΟΜΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΚΡΗΤΗΣ (ΑΜΑΚ)  0  .00
 5 ΔΗ.ΠΑ.Μ. (ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ)  5 1.39
 6 ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (ΔΕΜ)  3  .84
 7 ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ  26 7.24
 8 ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΠΑΡΑΤΑΞΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (ΔΗΣΥΜ)  90  25.07
 9 ΔΚΜ Ανανέωση Πρωτοπορία  49  13.65
 10 ΕλΕΜ (ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ)  36  10.03
 11 ΕΝΩΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΧΗΜΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ - ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΔΙΕΡΓΑΣΙΩΝ  3  0.84
 12 ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΗ  2  0.56
 13 ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ  21  5.85
 14 ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΤΩΝ ΚΥΚΛΑΔΩΝ 2  .56
 15 ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ  27  7.52
 16 ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΑΡΙΣΤΕΡΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ  16  4.46
 17 ΝΑΘΑΝΑΗΛΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 3 0.84
 18 ΠΡΩΤΟΝΟΤΑΡΙΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ  3  0.84
 19 ΤΖΑΝΑΒΑΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  2  0.56
 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΚΛΟΓΩΝ 25-04-2010

Α. ΤΟΠΙΚΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ

Ψήφισαν:351

Έγκυρα: 343
Άκυρα: 0
Λευκά: 8

Έλαβαν:

Αριστερή Πρωτοβουλία: 47 Ψήφους/3 Έδρες
Δημοκρατική Κίνηση Μηχανικών (ΔΚΜ): 70 Ψήφους/5 Έδρες
Δημοκρατική Πανεπιστημονική Κίνηση Μηχανικών : 20 Ψήφους/2 Έδρες
Προοδευτική Ενότητα Μηχανικών Κέρκυρας (ΠΕΜΚ): 188 Ψήφους/14 Έδρες
Μεμονωμένος Υποψήφιος ΑΡΓΥΡΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ: 18 Ψήφους/1 Έδρα

 

 

 .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ "ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ"

Α/Α Ονοματεπώνυμο Ειδικότητα
Ψήφοι
1 ΑΝΘΗΣ Σωσίπατρος του Αλεξάνδρου Π. Μ.  11
2 ΑΣΠΙΩΤΗΣ Κωνσταντίνος του Παναγιώτη Π. Μ. 15
3 ΒΛΑΧΟΣ Ξενοφών του Ζηλήμωνα Α. Μ.  10
4 ΒΡΥΩΝΗ Φλώρα του Χαραλάμπου Α. Μ.  13
5 ΓΟΥΛΗΣ Ανδρέας του Χαρίλαου Π. Μ.  10
6 ΔΙΝΟΠΟΥΛΟΣ Στέργιος του Σταύρου Α. Μ.  5
7 ΔΡΑΓΑΝΙΓΟΣ Σπυρίδων του Βασιλείου
Α. Μ.  20
8 ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ Αλέξανδρος του Προκοπίου Α. Μ.  11
9 ΚΥΡΙΑΚΗΣ Αντώνιος του Δημητρίου Π. Μ.  9
10 ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΩΤΗΣ Χαρίλαος του Σπυρίδωνα Π. Μ.  8
11 ΠΑΝΔΗΣ Ανδρέας του Ιπποκράτη Αγρ. Τ. Μ.  26
12 ΡΙΓΓΑΣ Αρσένης του Αναστασίου Α.Μ.  32
13 ΣΑΜΟΪΛΗΣ Στέφανος του Κωνσταντίνου Α. Μ.  14
14 ΣΠΙΝΟΥΛΑΣ Σπυρίδων του Θεοδώρου Π. Μ.  12
15 ΧΑΛΙΚΙΟΠΟΥΛΟΥ Χρυσάνθη του Νικολάου Π. Μ. 11
16 ΨΑΡΡΑΚΗΣ Μάρκος του Στυλιανού Ηλκ. Μ.  14

 

2. ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ "ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (Δ.Κ.Μ.)"

Α/Α Ονοματεπώνυμο Ειδικότητα Ψήφοι
1 ΑΛΕΓΡΗΣ Ανδρέας του Προκοπίου Π. Μ. 14
2 ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗ Ειρήνη του Φωτίου Π. Μ. 21
3 ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗΣ Μαρίνος του Σπυρίδωνα Π. Μ. 20
4 ΓΡΑΜΜΕΝΑΝΔΗΣ Ανδρέας του Θεμιστοκλή Χ. Μ. 7
5 ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ Δημήτριος του Γερασίμου Η. Μ. 5
6 ΖΗΝΙΑΤΗΣ Ιωάννης του Νικολάου Α. Μ. 3
7 ΘΥΜΗΣ Ιωάννης του Χριστοδούλου Α. Μ. 47
8 ΚΑΛΟΥΔΗΣ Ξενοφών του Σπυρίδωνα Α. Μ. 5
9 ΚΡΟΚΙΔΗΣ Σπυρίδων του Γεωργίου Π. Μ. 12
10 ΛΙΝΑΡΔΟΣ Αθανάσιος του Σταματίου Π. Μ. 8
11 ΜΑΚΡΗΣ Αθανάσιος του Κωνσταντίνου Π. Μ. 22
12 ΜΑΡΚΑΤΗ Ελένη του Σπυρίδωνα Π. Μ. 10
13 ΜΕΡΙΑΝΟΣ Αλέξανδρος του Ελευθερίου Π. Μ. 6
14 ΠΑΛΙΟΥΡΑΣ Ευστάθιος του Χρήστου Α. Μ. 6
15 ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ-ΜΕΜΗ Μαρία του Σωκράτη Π. Μ. 32
16 ΣΙΟΥΤΗΣ Κωνσταντίνος του Ιωάννη Π. Μ. 9
17 ΣΟΥΛΟΣ Θεμιστοκλής του Ιωάννη Π. Μ. 18
18 ΤΟΜΠΡΟΣ Ιωάννης του Βικεντίου Μ. Μ. 9
19 ΤΣΑΓΓΑΛΗΣ Δημήτριος του Κωνσταντίνου Α. Μ. 5
20 ΤΣΙΠΗΣ Περικλής του Παναγιώτη Π. Μ. 13
21 ΧΕΙΡΔΑΡΗΣ Άγγελος του Δημητρίου Π. Μ. 5



3. ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ "ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ"

 

Α/Α Ονοματεπώνυμο Ειδικότητα Ψήφοι
1. ΑΓΑΘΟΣ Λεωνίδας του Κωνσταντίνου Α. Μ.  6
2. ΓΑΤΣΟΥΛΗ Όλγα - Μαρία του Σπυρίδωνα Π. Μ.  5
3. ΚΟΥΡΣΑΡΗ Αγγελική του Παύλου Α. Μ.  5
4. ΚΟΥΦΟΓΕΩΡΓΟΥ – ΚΟΣΚΙΝΑ Δήμητρα του Παύλου Π. Μ.  4
5. ΛΕΒΕΝΤΗΣ Σταύρος του Γεωργίου Π. Μ.  5
6. ΠΑΠΠΑΣ Αριστείδης του Ηλία Π. Μ.  3
7. ΣΛΑΒΙΚ Καρέλ του Γιάν Π. Μ.  1
8. ΣΚΛΑΒΟΥΝΟΣ Γεράσιμος -Κων. του Γεωργίου Π. Μ. 9

 

4. ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ "ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (Π.Ε.Μ.Κ.)

A/A Ονοματεπώνυμο Ειδικότητα Ψήφοι
1 ΑΛΑΜΑΝΟΣ Κωνσταντίνος του Ανδρέα Μ. M. 58
2 ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗ Σπυριδούλα του Θεοφάνη Α. M.  17
3 ΓΑΤΣΟΥΛΗΣ Χαράλαμπος του Σπυρίδωνα Αγρ. Τ. Μ.  25
4 ΓΚΟΡΟΣ Αθανάσιος του Παντελεήμωνα Π. Μ.  29
5 ΓΟΥΔΕΛΗ Κορίνα του Δαμιανού Μ. Μ. 56
6 ΖΕΡΒΟΠΟΥΛΟΣ Σπυρίδων του Ιωάννη Π. Μ.  47
7 ΚΑΣΙΜΗΣ Σπυρίδων του Θωμά Π. Μ.  15
8 ΚΟΡΩΝΑΚΗΣ Σπυρίδων του Θεόφιλου Π. Μ.  50
9 ΚΟΣΚΙΝΑΣ Άγγελος του Νικολάου Α. Μ.   59
10 ΚΟΤΣΙΜΠΟΥ Σοφία του Ευαγγέλου Αγρ. Τ. Μ. 53
11 ΚΟΥΡΤΕΛΕΣΗ Αρετή του Μιχαήλ Α. Μ.  49
12 ΚΡΕΜΟΝΑΣ Ερρίκος του Κυριάκου Π. Μ.  16
13 ΜΕΤΑΛΛΗΝΟΣ Ιωάννης του Κωνσταντίνου Π. Μ.  42
14 ΜΠΑΛΑΤΣΙΝΟΣ Αλκίνοος του Γερασίμου Π. Μ.  37
15 ΜΠΟΥΑ Αμαλία του Ιωάννη Μ. Μ. 37
16 ΜΠΟΥΧΑΓΙΑΡ Σπυρίδων του Κωνσταντίνου Μ. Μ.  35
17 ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Πέτρος του Χαραλάμπου Μ. - Η.Μ. 16
18 ΠΑΝΔΗΣ Μιχαήλ του Θεοδώρου Α. Μ.  64
19 ΠΑΠΑΒΛΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Νικόλαος του Οδυσσέα Π. Μ.  38
20 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Σπυριδούλα του Ιωάννη Η. Μ.  37
21 ΡΙΓΓΑΣ Δημήτριος του Νικολάου Ηλκ. Μ.  35
22 ΣΚΟΥΡΤΗΣ Κωνσταντίνος του Γεωργίου

Αγρ. Τ. Μ-Π. Μ.

65
23 ΣΠΙΓΓΟΣ Νικόλαος του Γεωργίου Αγρ. Τ.  Μ. 118
24 ΤΡΙΑΝΤΟΣ Νικόλαος του Σπυρίδωνα Η. Μ.  80
25 ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ Ελένη του Ανδρέα Ηλκ. Μ.  25

 

5.  ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ

Α/Α Ονοματεπώνυμο Ειδικότητα Ψήφοι
1 ΑΡΓΥΡΟΣ Σπυρίδων του Θεοτόκη Α. Μ.  10

 

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα

 

 


 

Β. ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΤΚ/ΤΕΕ

Ψήφισαν: 351
Έγκυρα:  319
Άκυρα: 8
Λευκά: 24

Έλαβαν:

Αριστερή Πρωτοβουλία: 50 Ψήφους/1 Έδρα
Δημοκρατική Κίνηση Μηχανικών (ΔΚΜ): 124 Ψήφους/2 Έδρες
Προοδευτική Ενότητα Μηχανικών Κέρκυρας (ΠΕΜΚ): 145 Ψήφους/2 Έδρες

 

 1. ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ "ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ"

Α/Α Ονοματεπώνυμο Ειδικότητα Ψήφοι
1 ΣΤΟΓΙΑΝΝΟΣ Βασίλειος του Νικολάου Π. Μ. 32

 

 2. ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ "ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (Δ.Κ.Μ.)"

 

Α/Α Ονοματεπώνυμο Ειδικότητα Ψήφοι
1

ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗΣ Μαρίνος του Σπυρίδωνα

Π. Μ. 43
2 ΛΕΥΚΑΔΙΤΗΣ Γεώργιος του Μιχαήλ Π. Μ. 85
3 ΛΙΝΑΡΔΟΣ Αθανάσιος του Σταματίου Π. Μ. 12
4 ΜΕΡΙΑΝΟΣ Ελευθέριος του Αλεξάνδρου Π. Μ. 20
5 ΡΩΣΣΗΣ Γεράσιμος του Αλεξάνδρου Αγρ. Τ.  Μ. 33

 

3. ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ  "ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (Π.Ε.Μ.Κ.)

Α/Α  Ονοματεπώνυμο
Ειδικότητα
Ψήφοι
1 ΑΓΑΘΟΣ Ιωάννης του Μιχαήλ Π. Μ 36
2 ΑΝΤΙΟΧΟΣ Σπυρίδων του Χριστόδουλου Π. Μ.  48
3 ΓΚΟΡΟΣ Αθανάσιος του Παντελεήμωνα Π. Μ.  31
4 ΓΟΥΔΕΛΗΣ Δαμιανός του Σπυρίδωνα Μ. Μ. 75
5 ΜΠΟΥΧΑΓΙΑΡ Σπυρίδων του Κωνσταντίνου                     Μ. Μ. 44
Βρείτε μας στο Facebook
Ακολουθήστε μας στο twitter
Λάβετε ειδοποιήσεις RSS